Maralan – netradiční bylinka

Pochází z jižní Sibiře. K léčení se používá list i kořen, který je nejlepší tříletý, a semena. Maralí nebo maralový kořen má jméno, které je odvozeno od jelenů Marali. Ti ho v zasněžených sibiřských oblastech vyhrabávají v době říje a také ho požírají jako potravu. Tato rostlina jim umožňuje přežít krutou zimu a zajistit dobrou reprodukci Sibiři je Maralí kořen jednou z předních léčivek.Léčivé účinky Maralan

Užíváním „Maralí kořenu“ si zvyšujeme psychickou a fyzickou odolnost a odstraňujeme chronickou únavu. Posiluje imunitu a silného povzbuzujícího účinku se využívá při doléčování nádorových nemocí, syndromu chronické únavy, při mononukleóze či borelióze.

Má schopnost zlepšovat paměť, usnadňuje učení a koncentraci, udržuje pevné kosti. Snižuje hladinu cukru a cholesterolu v krvi. Působí mírně anabolicky na růst svalů bez vedlejší nežádoucích účinků, které jsou typické u hormonů, tedy i na rychlou obnovu tkáně. Používá se hlavně při vyčerpanosti organizmu, při rekonvalescenci po operacích, k rychlému docílení životní energie po zeslabení organizmu, vyplavuje z těla nežádoucí toxiny včetně alkaloidů. Hlavně posiluje ledviny, harmonizuje funkci žaludku, posiluje slezinu, tlusté střevo, příznivě ovlivňuje regeneraci jater a osrdečníku, odstraňuje nechutenství a podporuje trávení.

Má výrazné afrodiziakální účinky, pomáhá odstranit pohlavní neplodnost neorganického původu, příznivě stimuluje funkci pohlavních žláz, při obtížném otěhotnění se doporučuje užívání Maralí kořenu oběma partnerům. Zlepšuje zásobování mozku kyslíkem, pomáhá při bolestech hlavy a migrénách, zlepšuje kvalitu sluchu a hučení v uších, mírně zvyšuje krevní tlak. Pomáhá při cystách, depresích, ekzémech, hepatitidě, roztroušené skleróze, žloutence.

Příprava

Čaj si můžeme připravit z listů Maralí kořenu, který dáme v množství 1 čajová lžička do ¼ litru vody spařit a necháme 15 min. luhovat. Pijeme ráno a odpoledne podle závažnosti problému. Čaj si můžeme přisladit např. medem.

Pijeme během dne, pití večer způsobuje nespavost, což se dá využít při nočních jízdách autem.Jako u každé byliny, je nutné udělat přestávku v léčení konkrétní bylinou po třítýdenním užívání na dobu 14 dní, tím posílíme její účinnost.

Maralí kořen také působí jako omlazovací rostlina.   

Čerpáno z www.honzazkrkonos.cz

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené a jeho autorem je admin. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Komentáře nejsou povoleny.